czwartek, 17 stycznia 2013

ODLOT!

Nareszcie nadszedł ten od dawna upragniony dzień... dotrwaliśmy! Dziś ukazało się pierwsze wydanie magazynu Lotniczego Koła Naukowego "ODLOT".
Pomysł stworzenia czasopisma powstał w zeszłym roku na jednym z pierwszych zebrań Lotniczego Koła Naukowego (Akademii Obrony Narodowej) w nowym roku akademickim. Ale sam pomysł to za mało. Od razu ruszyliśmy do działania. Na początku, ogarnięcie tego projektu pragnę przypisać mojemu koledze z kierunku oraz świeżemu redaktorowi naczelnemu naszego czasopisma - Kubie Siemieniowi. Kawał dobrej roboty!
A teraz- od początku. Zebrała się nas grupa kilkunastu, gotowych do działania, "fanatyków" lotnictwa z LKN AON. Pod kierownictwem Kuby, ustaliliśmy kilka bardzo znaczących szczegółów naszego przyszłego dzieła- do kogo kierujemy teksty? o czym piszemy? jak to nazwiemy? jak to będzie wyglądało? w jakiej formie to wydamy? oraz wiele innych ważnych kwestii.
Szczegóły ustalone, no ale kto i za co się zabierze? Tu mieliśmy twardy orzech do zgryzienia bo nikt nie myślał nad tym, o czym będzie pisał. I nastąpiła burza mózgów... "Jakiś czas później" nastąpiło "oświecenie", po czym już wszyscy mieli swoją działkę. Ja, na przykład, dostałem stały dział "Aktualności" i tekst o Warsztatach Szybowcowych 2012. Moje zdjęcia oczywiście też się pojawiają.
Super, wszyscy już mają tematy ale teraz kwestia czasu gra pierwsze skrzypce. Jest go mało, jest grudzień, a chcemy wystartować już w styczniu. Nastąpiło kolejne "oświecenie" i teksty gotowe, teraz już tylko skład + grafika. To okazało się najcięższe... 
Ale przebrnęliśmy przez ten redakcyjny "pierwszy raz" i oto jest, nasz cudowny dwumiesięcznik, z którego jesteśmy bardzo dumni. To kawał dobrej roboty, czasu i poświęcenia. Teraz sesja- styczeń/ luty wydany. Ale w lutym znów powtórka z rozrywki i musimy zakasywać ręce do pisania numeru marzec/ kwiecień, bo na laurach nie spoczniemy! :)
Zapraszam Was serdecznie do lektury! "Odlot" porusza tematykę wielu dziedzin lotnictwa. Znajdziecie tam przegląd aktualności, historię, wywiady, relacje czy też wybrane artykuły.
Będę bardzo wdzięczny jeśli pomoglibyście nam w promocji naszej gazety. Wystarczy podesłać linki znajomym, może będą zainteresowani? ;)
LINK:
http://lkn.edu.pl/odlot/
i bezpośredni:
http://lkn.edu.pl/wp-content/uploads/odlot/odlot_1_1_2013.pdf

1 komentarz: