czwartek, 11 czerwca 2015

Sevilla Day

Jak dobrze wszyscy wiemy, pod koniec maja w Warszawie odbył się finał Ligi Europy. Drużyna z Sevilli pokonała ukraińską drużynę z Dniepropetrowska. Piłkarze jak i kibice obu drużyn musieli się jednak do Warszawy jakoś dostać. I stąd właśnie ten wpis...
27 maja Lotnisko Chopina przeżyło istne oblężenie samych ciekawych samolotów stanowiących logistyczne zaplecze Finału Ligi Europy. Ruch był niemiłosierny, często brakowało nawet miejsca i sprzętu aby obsłużyć wszystkie maszyny, zupełnie jak podczas Euro2012, jednak lotnisko pokazało klasę należycie obsługując wszystkich pasażerów.
Pośród wszystkich samolotów znalazło się wiele "perełek", które należało złapać. Były to między innymi dwa Boeingi 747 hiszpańskiego przewoźnika Wamos Air, Boeing 767 Privilege Style, Boeing 767 Ukraine International i cała masa innych, "drobniejszych" maszyn. Warto dodać, że łapiąc Boeinga 767 Privilege Style chyba każdemu spotterowi zakręciła się przysłowiowa łezka w oku, ponieważ samolot ten latał wcześniej w barwach Polskich Linii Lotniczych LOT, o znakach SP-LPB i nazwie "Gdańsk".
Poniżej kilka zdjęć z dnia. Podczas przylotu wszystkich ciekawostek byłem akurat na płycie, na szkoleniu z obsługi kabinowej Airbusa A320, stąd kilka fotek przez okno samolotu, ale zawsze coś :)
W następnym poście zasypię zdjęciami kolejnych ciekawostek z tego dnia ale zrobionych już nocną porą :)

1 komentarz: