niedziela, 13 listopada 2016

Lato 2015

Jest kilka takich zdjęć, które od ponad roku czekają w kolejce do bloga. 
W zeszłym roku, w sezonie letnim udało mi się polatać jako Cabin Crew w liniach Small Planet, co wiązało się z ogromną liczbą lotów do różnych wakacyjnych zakątków Europy Południowej i Afryki. Praktycznie zawsze starałem się wozić ze sobą aparat i w wolnych chwilach na lotniskach robić fotki.
W Antalyi zaskoczeniem był Boeing 747 rosyjskiego Transaero w takim oto malowaniu:
Na portugalskim lotnisku w Faro niedowierzanie - Boeing 727 należący do rządu Kongo. Jak twierdzą zapisy w sieci: "Stored at Faro since 2007, its arrested by Haia international court and Portuguese customs", "9Q-CMC Resting in Faro since 2007 because her owner, a rebel leader from Congo, was arrested.":
W drodze na Fuerteventurę, fajny widoczek lecącego równolegle, rosyjskiego Airbusa A320. Na samych Wyspach Kanaryjskich złapałem fajnie pomalowanego ATR-72 regionalnej linii Binter Canarias:
Na Ibizie niestety pod słońce. Airbus A320 litewskiego Avion Express oraz prześliczny Gulfstream V linii Talon Air:

Wcześnie rano na wyspie Kos jedynym samolotem oprócz naszego był Airbus A319 Germanii:
Za pierwszym razem na Majorce, obok nas zatrzymał się Boeing 767 Neos'a, za blisko jednak, żeby złapać go całego w kadr. Za drugim razem po raz pierwszy widziałem A320 hiszpańskiego przewoźnika Evelop:
W Egipcie, na lotnisku Marsa Alam, kompletny szok spowodowany widokiem dwudziestopięcioletniego klasyka - MD-87 w wersji VIP:
Na hiszpańskiej Minorce trafił się rzadki Embraer 120 "Brasilia" hiszpańskiego Swiftair'a:
Lotnisko na greckiej wyspie Rodos - tu udało się złapać samolot "kontener" Short 360 izraelskiego AIT Aviation oraz nieczęsto spotykaną, najkrótszą wersję samolotu Dash 8-100 w barwach greckiego Olympic Air:
Z płyty warszawskiego lotniska też udało się coś złapać. MD-82 Bulgarian Air Charter oraz Boeing 757 DHL bez malowania:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz