czwartek, 4 kwietnia 2013

Cały na biało

W zeszły czwartek, 28 marca na Okęcie powrócił Boeing 767 należący do PLL LOT. Samolot o rejestracji SP-LPG przyleciał z Szanghaju, gdzie przeprowadzono jego przegląd (C-check) w zakładach firmy Boeing Shanghai Aviation Services Co., Ltd na podstawie dwuletniej umowy podpisanej pomiędzy linią a serwisantem.
Przegląd C Check na danym typie samolotu przeprowadzany jest średnio raz na rok (do półtora roku) oraz wymaga wyłączenia maszyny z siatki połączeń linii. Przegląd taki wymaga także sporo miejsca, przeważnie w hangarze specjalnej bazy serwisowej (jak w Szanghaju). Plan tego typu przeglądu uzależniony jest od czynników opisanych wyżej czy też od listy uszkodzeń zanotowanych w danej maszynie (niektórych uszkodzeń i awarii nie reperuje się na bieżąco tylko czeka na C Check).
Boeing LOTu wrócił do Warszawy już bez malowania przewoźnika- będzie on zwrócony z powrotem do leasingodawcy (bądź nowego właściciela na Ukrainie) w najbliższym czasie i nie będzie do tej pory wykorzystywany przez PLL LOT, szkoda.
Trzy typowo pamiątkowe fotki z soboty. Jakość fatalna, a wszystko ze względu na siatkę, przez której oka bardzo ciężko jest zrobić w nocy pełny kadr. Szczególnie jak ma się niewiele czasu i foty robi na szybko. Zdjęcia z soboty:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz