czwartek, 21 sierpnia 2014

JAL Japan Airlines

Ciasno się tutaj od tych postów zrobiło ostatnio. Tak jak pisałem wcześniej, wszystko za sprawą urozmaiconego ruchu na "Szopenie". W poście "Iberia", jako kolejny obiecywałem serię zdjęć Boeinga 777 Japan Airlines lecz wyprzedziły go Boeingi 747 Kalitta Air, tak więc czas na nadrobienie zaległości.
W sobotę 16-go oprócz hiszpańskiego Airbusa A340 pojawił się również jeden z największych dwusilnikowych samolotów świata- Boeing 777 japońskich linii lotniczych Japan Airlines (JAL). Przyleciał on po japońskich turystów zwiedzających nasz piękny kraj. Sam samolot jest przecudowny a pomalowany jeszcze w skromne malowanie JAL wygląda bosko. :)
Tamten dzień zapamiętam na długo ze względu na miejscówkę, z której robiliśmy zdjęcia- "krzyżówka" drogi startowej 1 (pas 11/29) z DS 3 (pas 33/15), dosłownie kilka metrów od pasa będącego w użyciu. Dodatkowym "elementem zaskoczenia" była możliwość zwiedzenia "trzech kos" z bliska oraz w środku.
Pogoda dopisała, ze zdjęć jestem zadowolony. Na razie seria zdjęć samego 777 JAL, reszta zdjęć innych złapanych wtedy maszyn później, w kolejnym (mam nadzieję) poście.
Przed fotkami, za organizację eventu chciałbym bardzo podziękować Przemysławowi Przybylskiemu- rzecznikowi prasowemu Lotniska Chopina, Dariuszowi Kłosińskiemu- "PiaRowiec" Lotniska Chopina z krwi i kości :) oraz Radkowi Oneksiakowi- człowiekowi trzymającemu Stowarzyszenie Warsaw Spotters przy życiu :). Wielki szacunek za to co dla nas robicie, dzięki Panowie! :)
A teraz foty, przylot:
Kokpit oraz widoczek "z rękawa":
Start:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz