środa, 20 sierpnia 2014

Kalitta Air

Muszę przyznać, że pod względem przylotów ciekawych maszyn, dużo się dzieje ostatnio na Lotnisku Chopina. Zeszły weekend, który zaowocował zdjęciami A340 i 777 okazał się dopiero swego rodzaju "teaser'em" przed dniem dzisiejszym. Na nasze lotnisko przyleciały bowiem dwa Boeingi 747 linii Kalitta Air. Oba w konfiguracji cargo, lecz jeden z nich wyróżniał się swoją wersją, a dokładniej liczbą -200- istny klasyk wśród Jumbo Jet'ów. I to właśnie dlatego jestem bardzo zadowolony, wreszcie mogłem go złapać.
Oczywiście teraz przyszedł czas na chwilę narzekania. Podczas przylotu obu maszyn miałem obowiązki związane z naszymi 737, jednak znalazłem dosłownie sekundę, żeby owe 747 złapać. Fakt, kadry z płyty są wyjątkowe ale ograniczał mnie niestety czas. Jakość zdjęć dodatkowo popsuło falowanie gorącego powietrza na płycie oraz słońce, które nie było dziś moim sprzymierzeńcem- stąd większość kadrów pod światełko. No nic, mam nadzieję, że i tak fotki się spodobają :)
Zacznę od upragnionego 747 w wersji -200:
Oraz 747 w wersji -400:

1 komentarz:

  1. Właśnie jeden odleciał jeden z nich nad moim mieszkaniem, ale słyszałem że jutro spodziewają się kolejnego B747 na EPWA

    OdpowiedzUsuń